9.06.2009 badanie sercaZe względu na fakt, iż wyżeł z założenia ma być psem pracującym, szczególny nacisk w naszej hodowli kładziemy na zdrowie psów.
Wyżeł pracujący u boku myśliwego powinien być psem wytrzymałym i sprawnym fizycznie przez długie lata, dlatego tak istotną sprawą jest, aby psy były zdrowe. 
Przeprowadzając badania diagnostyczne psom możemy ograniczyć występowanie problemów zdrowotnych w następnych pokoleniach w naszej hodowli.
Zdycydowaliśmy się więc wykonać badanie kardiologiczne naszej HEDER Moon Eyes, gdyż oczywistym wydaje się, że pies pracujący musi mieć przede wszystkim prawidłowo zbudowany aparat ruchu jak również sprawnie działający układ krążenia co w sumie pozwoli na wydajną i długoletnią pracę naszego psa w łowisku.

Heder jest suką użytkową/pracującą o dużym temperamencie, dlatego w pierwszej kolejności wykonaliśmy jej badanie diagnostyczne stawów biodrowych i łokciowych, aby wykluczyć dysplazję. ( Heder rodzice - Czaga i Basko są wolni od dysplazji - HDA)
Wynik badania Hederki to HDA i ED0, czyli stawy prawidłowe.
Kolejnym krokiem było wykonanie badania na EBJ - mało znaną jeszcze w Polsce genetyczną chorobę skóry, która na południu Europy jest widocznym problemem z hodowlach wyżłów niemieckich.
Badanie to przeprowadziliśmy głownie dlatego, iż wiosną tego roku postanowiliśmy użyć w naszej hodowli psa pochodzącego z Włoch.
Wykonaliśmy więc badania Heder, Czadze jak również użytemu przez nas reproduktorowi ORSON-owi.
Wszystkie wyniki okazały się negatywne co nas niezmiernie cieszy :)
Teraz zdecydowaliśmy się na badania kardiologiczne, aby upewnić się, że Heder bedzie przez długie lata w pełni sprawnym, szczęśliwym pracującym wyżłem.
Tym razem również otrzymaliśmy dobre wyniki dołączone do certyfikatu badania kardiologicznego.

 

 

 

 

 

 HEDER Moon Eyes w wieku 13 miesiecy otrzymała swój pierwszy dyplom na konkursie międzynarodowym Field Trials - dyplom 1 stopnia, CPC.
Tydzień potem wygrała próby polowe wyżłów!!
W wieku 18 miesięcy na Międzynarodowym Konkursie " Memorial Milana Novotneho" w Czechach otrzymała również dyplom 1 stopnia!
miesiąc pózniej na Międzynarodowym konkursie wyżłów w klasie wielostronnej otrzymała również dyplom 1 stopnia. 
HEDER tego dnia wygrała zajmując 1 miejsce i otrzymując kolejny wniosek na krajowego championa pracy - CPC i wiosek na międzynarodowego championa pracy - CACIT

 
BACK