12.04.2008 Międzynarodowe Field Trialsy w Będzinie

 
Na miejsce zbiórki, do domku myśliwskiego koła łowieckiego „Gwardia” przybyło 25-ciu uczestników z Włoch, Ukrainy i Polski.
Do konkursu zgłosili się przewodnicy z wyżłami niemieckimi krótkowłosymi, spanielami brettońskimi, weimarami, czeskim fouskiem i wyżłem węgierskim.
Po wylosowaniu numerków startowych uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy i wyruszyliśmy w pole…
Stan zwierzyny przedstawiał się naprawdę wspaniale. W łowisku były kuropatwy, bażanty, zające i sarny.
Heder wystartowała jak burza do przeszukiwania pola.
Chodziła szeroko i głęboko. Już po trzech minutach pewnie wystawiła kury i cierpliwie czekała na moje dojście. Gdy doszłam Heder jeszcze parę metrów dociągneła do wyciekających kur po czym dałam jej komendę do wypchnięcia ptaków.
Po poderwaniu się kur oddałam strzał, w tym czasie Heder grzecznie została na miejscu. Wynik naszej pracy został oceniony przez skład sędziowski na 7 punków.

 

Po powrocie wszystkich uczestników z pola i odpoczynku okazało się, że tego dnia Heder była najlepsza w naszej grupie i sędziowie przyznali jej CPC czyli wniosek na krajowego championa pracy! Ten moment był dla mnie spełnieniem marzeń – młoda (13 miesięcy) HEDER na konkursie rangi międzynarodowej otrzymuje CPC !!!
Cóż wspanialszego może być dla hodowcy i tranera psa!!
Z każdej grupy został wyłoniony najlepszy pies i następnie rozpoczęły się zmagania o przyznanie wniosku CACIT ( wniosek na międzynarodowego championa pracy). W walce o CACIT psy biegają parami w Barażach.
Tutaj niestety młodej Heder zabrakło doświadczenia w pracy z innymi psami.
CACIT otrzymał spaniel brettoński NETO prowadzony przez pana Giuseppe Molinari a res.CACIT wyżeł niemicki krótkowłosy ROFF vom Edengarden pana Aleksandra Gapon z Ukrainy.
Następnie nadszedł moment na uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie dyplomów przez pana Andrzeja Brabletza prezesa klubu wyżła w Polsce.Na pierwszym miejscu stanął spaniel brettoński NATO z panem Giuseppem Molinari.
Drugie miejsce zajął wyżeł niemiecki krótkowłosy ROFF vom Edengarden pana Aleksandra Gapon.
Trzecie miejsce zajeliśmy My!!!Były jeszcze nagrody od indywidualnych sponsorów.
I właśnie w tym momencie uświadomiono mi, że HEDER była najmłodszym z najlepszych psów na konkursie!!!
Z rąk pana Waldemara Cichonia otrzymałam przepiękny puchar
dla „Najmłodszego z najlepszych od hodowli wnk ze Snu Nemroda”.
Była to dla mnie ogromna niespodzianka i przyjemność. Jest mi niezmiernie miło, że to właśnie mojej Heder przypadł zaszczyt otrzymania pucharu od wspaniałych hodowców i niezmiernie życzliwych ludzi jakimi są państwo Izabela i Waldemar Cichoń!!

BACK